25 Юни 2020 г.

МЕДАЛИ ЗА ВВС В ПЪРВИЯ ДЪРЖАВЕН ВОЕНЕН ШАМПИОНАТ ПО ВОЕНЕН МНОГОБОЙ

От 22 до 25 юни 2020 г. се проведе Държавния военен шампионат по военен многобой. Домакин на състезанието беше факултет „Артилерия, ПВО и КИС” на Националния военен университет „В. Левски” в град Шумен. В надпреварата участваха представителните отбори на Сухопътните войски, Военновъздушните сили, Съвместното командване на силите, Съвместното командване на специалните операции (СКСО), служба „Военна полиция”, Стационарната КИС, ВВВУ „Г. Бенковски” и ВВМУ „Н. Вапцаров”.
        В шампионата по военен многобой, своите физически способности военнослужещите показаха в четири различни дисциплини – стрелба с автомат „Калашников“, плуване с препяствия, хвърляне на граната в цел и крос – 8000 м. за мъжете и 4000 м. за жените.
Отборът на Българските ВВС включваше състезатели от военно формирование 28000 – Граф Игнатиево, военно формирование 32040 – Крумово, военно формирование 24900 – София, военно формирование 28540 – Труд и военно формирование 22800 – София.

13

Състезателите от представителния отбор на ВВС бяха достойни участници във военния многобой, което показват и извоюваните крайни резултати. При стрелбата с автомат „Калашников“ отборно Военновъздушните сили завоюваха третото място. Най-добре представилият се наш участник беше редник Христина Велева от в.ф. 28000 – Граф Игнатиево. В дисциплината „хвърляне на граната в цел“ лейтенант Цветелина Петкова от в.ф. 28000 – Граф Игнатиево спечели второто място, което постави отборно жените от ВВС на второ място. Кросът с дистанция 8000 м. очаквано и безапелационно при мъжете беше спечелен от майор Илия Куцаров от в.ф. 22800 – София, а редник Христина Велева в същата дисциплина отвоюва третото място при жените. Последният компонент от многобоя тази година беше „плуване с препяствия“ и не влизаше в общото отборно класиране. При него отборът на ВВС мъже спечели първото място, а шампион при индивидуалното представяне стана редник Стоил Ватев от в.ф. 28000. Женският отбор също се записа с трето място при плуването.
        Крайното отборно класиране подреди на призовите места: първото място беше за отборът на СКСО, второто – за Сухопътни войски. В крайното отборно класиране представителите на Военновъздушните сили завоюваха престижното трето място.
        Честити да са медалите на всички участници в Държавния военен шампионат по военен многобой!
        Благодарим ви момчета и момичета от ВВС, че се представихте достойно! Гордеем се с вас!