26 февруари 2014 г.

ОТБОРЪТ НА ВОЕННОВЪЗДУШНИТЕ СИЛИ –
ТРАДИЦИОННО „ЗЛАТНИ” НА ЗИМНИЯ ОБЩОАРМЕЙСКИ
ШАМПИОНАТ ПО СКИ – БОРОВЕЦ 2014

От 18 до 20 февруари 2014 година в курортен комплекс Боровец се състоя 15-тия Зимен общоармейски шампионат, в който взеха участие 10 отбора и над 100 състезатели.
        Престижният форум има дългогодишна история и с това привлича все повече представители от военните формирования на Българската армия.
        Тази година дисциплините бяха „Гигантски слалом”, „Слалом”, „Свободен стил 10 километра” и „Ски ориентиране”.
Домакин на шампионата бе военно формирование 42130- Боровец, чието командване беше създало строга организация и отлична предварителна подготовка.
        Липсата на естествена снежна покривка повиши изискванията за издържливост и умения на участниците, което направи представянето им още по-оспорвано.

Комплексното класиране заслужено поведе отбора на Военновъздушните сили, с ръководител майор Йордан Йовчев.

Победители от ВВС в идивидуалното класиране по различните дисциплини станаха:

„Гигантски слалом”- мъже
        Златен медал и първо място за майор Борислав Тафков с уникален резултат от двата манша;
        Трето място- капитан Янко Хаджиев

„Гигантски слалом”- жени
        Второ място – ц. сл. Христина Йовчева

Дисциплина „Слалом”- мъже
        Първо място – отново майор Борислав Тафков ВВС с резултат от двата манша, който подобри собственото си постижение и завоюва златото;

Трето място – майор Пейо Дончев

Комплексното класиране заслужено поведе отбора на Военновъздушните сили, с общ резултат от всички дисциплини 2789.11 точки.

Окончателното класиране от шампионата е:
        1. Военновъздушни сили
        2. Сухопътни войски
        3. Национален Военен Университет „В. Левски”
        4. Военно формирование 32990- Пловдив
        5. Военна Академия „Г.С. Раковски”
        6. Военно формирование 34750- Карлово
        7. Министерство на Отбраната /сборен отбор/