16 април 2021 год.

УЧАСТИЕ НА ВВС ВЪВ ВОЕННОТО ПЪРВЕНСТВО ПО ПЛУВАНЕ

В периода от 13.04 до 15.04.2021 г. бе проведено Държавно военно първенство по плуване на Националната военна спортна федерация (НВСФ). Домакин на състезанието бе ВВМУ „Н. Й. Вапцаров“ – град Варна. В него взеха участие над 80 състезатели от 10 военни спортни клуба от цялата страна и от всички видове въоръжени сили към НВСФ.
        Тази година ВВС се включиха с представителния отбор на Военен спортен клуб (ВСК) “Хелиспорт” от авиобаза Крумово и представителния отбор на ВСК „Феникс“ от авиобаза Граф Игнатиево.
        Оспорваната надпревара протече с присъщата за нея голяма конкуренция между отделните състезатели и отбори. Така в крайното класиране отборът на ВСК „Хелиспорт” постигна 3-то място отборно мъже и 5-то място отборно жени, а в комплексното класиране заеха 4-то място. Представителният отбор на ВСК „Феникс“ постигна 6-то място отборно мъже и 4-то място отборно жени, а в комплексното класиране заеха 5-то място.
        Първото място в комплексното класиране бе взето от домакина на първенството – отборът на ВВМУ „Н. Й. Вапцаров“.
        Индивидуално отличие за трета позиция в класирането на “100 м. гръб” взе лейтенант Магдалена Манева (ВСК „Феникс“).

Командването на ВВС благодари за постиженията на всички военни спортисти и им желае крепко здраве и бодър дух, за постигането на още много нови успехи!