10 март 2017 година

ЗАВЪРШИ ДЪРЖАВНИЯ ВОЕНЕН ШАМПИОНАТ ПО СКИ

Командирът на ВВС генерал-майор Цанко Стойков връчи наградите на победителите в държавния военен шампионат по ски проведен от 07 до 10 март 2017 г. в к.к. Боровец. За поредна година домакин на шампионата бяха Военновъздушните сили.

Състезанието се проведе при изключително тежки условия, гъста мъгла и постоянен дъжд, което направи състезанието предизвикателно и много емоционално.

Участваха 11 представителни отбора на: Съвместно командване на силите, Сухопътни войски, Военновъздушни сили, Военноморски сили, в.ф. 32990-Пловдив, в.ф. 24150-Стара Загора, ВА “Г. С. Раковски”, НВУ „Васил Левски”, служба „Военна полиция”, служба „Военна информация” и сборен отбор на Министерството на отбраната.

Ц. сл. Жулиета Танева
        Ръководител на шампионата беше началникът на отдел „Подготовка” на ВВС полковник Николай Тушев.

Победители в дисциплината „Гигантски слалом” жени са: първо място за цивилен служител Десислава Славева – ВВС, на второ – капитан Ваня Хаджиева – МО, трето младши сержант Марина Гогова – СВ.

При мъжете: първо място лейтенант Костадин Недев – ВВС, второ място капитан Янко Хаджиев – ВВС и трето място Костадин Гергьовски – СВ.

В ски-бягането победител стана старшина Д. Стоянов – в.ф. 32990- Пловдив, на второ място е подполковник Пейо Дончев – ВВС, на трето редник Р. Капуджиев – СВ.
        В дисциплината „Слалом” за мъже и жени и „Ски-ориентиране“ победители при жените са: първо място – отново цивилен служител Десислава Славева – ВВС, второ – капитан Ваня Хаджиева, трето цивилен служител Елизабета Бобочева. При мъжете: на първо място майор Борислав Тафков – ВВС, на второ старши лейтенант Димитър Присадов от в.ф. 32990- Пловдив и на трето капитан Янко Хаджиев – ВВС.

Ски-ориентирането завърши с класиране на първите три места, от представители на ВВС: подполковник Пейо Дончев, капитан Стоян Барев и старшина Емил Петков, което постави и отбора на ВВС на първо място.
        На второ място се класираха Сухопътни войски, а на трето – сборния отбор на Министерство на отбраната.